Tüp bebekte ilk aşama

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Tüp bebekte ilk aşama
Uzun süredir çocuk sahibi olmak istiyorsunuz ancak bugüne kadar doğal yollardan isteğinize kavuşamadınız. Bir uzmana başvuracaksınız ama ilk görüşmede sizi nelerin beklediğini bilmiyorsunuz.

Çiftin doktorla ilk görüşmesi hangi tedavi yöntemine uygun olduklarına karar verme amacını taşır.Görüşme sırasında çiftin öyküsü alınır, önceden yapılmış olan tetkikler değerlendirilir ve kadınla erkek muayene edilir.Erkeğin değerlendirilmesinin temelini Semen (sperm, meni) Ananlizi oluşturur.Bu analizinin tüp bebek ünitemizin laboratuvarında yapılması gerekir.Kadının jinekolojik muayene ve ultrason incelemesi yapıldıktan sonra, Pap Smear (rahim ağzı kanserinin ve kanser öncesi durumların saptanması için yapılan test) testi ve çeşitli bakteriyolojik incelemeler için numuneler alınır.

Adetin üçüncü günü yapılan hormon tetkikleriyle, yumurtalıkların ilaçlara nasılcevap verecekleri önceden anlaşılmaya çalışılır.

Dahaönce çekilmemiş ya da çekildiği halde kalitesi yetersizse rahim ve tüplerin görüntülenmesi amacıyla bir rahim-tüp filmi çekilmesi istenebilir.Her iki eş için AIDS, Sarılık Testi, yalnızca kadınlar için kızamıkçık Testi ve kan sayımı istenir.

İkinci görüşme: Bunun amacı, ilk görüşmede istenen tetkikler değerlendirilerek, bir tedavi planı çizilmesi ve bunun çiftlerle tartışılmasıdır.Plan yapılıp hangi ilaçların, hangi protokole göre uygulanacağına karar verildikten sonra tedaviye başlanır.

Anahtar Kelimeler:
Tüp bebek uygulamalarının başarı şansı nedirÖnceki Haber

Tüp bebek uygulamalarının başarı şansı n...

Embriyonun Rahim İçine YerleştirilmesiSonraki Haber

Embriyonun Rahim İçine Yerleştirilmesi

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar