Fabrikalarda ikinci doz aşılama başladı

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Fabrikalarda ikinci doz aşılama başladı
Bursa’da Kovid-19 ile mücadele kapsamında yerinde aşılama sürecinde fabrikalarda ikinci doz aşı uygulamasına başlandı.

Bursa’da büyük bir aşılama kampanyası yürüttüklerini açıklayan İl Sağlık Müdürü Dr. Fevzi Yavuzyılmaz, aşı ekipleri bir taraftan aşı olmamış kişilere, ikinci ve üçüncü doz aşı hakkı gelen vatandaşlara aşılarını uygularken, diğer taraftan da mobil aşı ekiplerinin Haziran ayında birinci doz aşı uygulaması yapılan fabrika çalışanlarına yönelik ikinci doz aşı uygulamasına başladığını söyledi.
Fabrikalarda birinci doz aşı uygulaması yapılırken çalışanların aşıya yoğun ilgi gösterdiğine dikkat çeken Dr.Yavuzyılmaz,"Zaman ve iş gücü kayıplarının önüne geçmek için işçileri mobil ekipler aracılığıyla yerinde aşılamaya devam ediyoruz. Bu kapsamda işçi kardeşlerimizin ikinci doz aşılarını da yaparak salgında önemli bir aşama kaydetmiş olacağız. Amacımız, kısa zamanda toplumsal bağışıklığı sağlamak" diye konuştu.
İl düzeyinde yapılan aşılama çalışmaları hakkında da açıklamalarda bulunan Dr. Yavuzyılmaz, “İlimizde yerinde aşı uygulaması köylerde aşıya ulaşımın zor olduğu yerlerde devam ediyor. Bunun yanı sıra hastanelerde ve tüm ilçe sağlık müdürlüklerinde bulunan aşı polikliniklerinde saat 24.00 de kadar, Aile Sağlığı Merkezlerinde de mesai saatlerinde aşı uygulaması yapılıyor. Orhan Parkı aşı uygulama noktamız saat 23’e ve Nilüfer Kaymakamlığı önünde oluşturduğumuz aşı uygulama noktasında da saat 17’e kadar aşılama devam ediyor. Vatandaşlarımız tüm bu aşı uygulama noktalarında Sinovac ya da Biontech istediği aşıyı tercih ederek aşısını yaptırabilir. Bu salgından biran önce kurtulmak, eski günlerimize dönmek, okul zillerinin çalıp çocuklarımızın güvenli bir şekilde okula başlaması, eğitim ve öğretimde aksaklık yaşanmaması için aşı olmayan tüm vatandaşlarımızı aşı uygulama noktalarımıza bekliyoruz’ ifadelerini kullandı.


Bursa Valisi Yakup Canbolat korona aşısının üçüncü dozunu da yaptırdıÖnceki Haber

Bursa Valisi Yakup Canbolat korona aşısı...

Tedavi kadar sağlığı korumak da önemliSonraki Haber

Tedavi kadar sağlığı korumak da önemli

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar