• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Bursa’da tek:Çene tomografi cihazı

Bursa’da tek:Çene tomografi cihazı

unnamedBursa Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği bağlı Bursa Ağız ve Diş Hastanesinde bulunan Çene (dental) tomografi cihazı teşhis ve tedavi planlamalarını kolaylaştırıyor.
Cihazla ilgili açıklamalarda bulunan Hastane yöneticisi Lütfi Çiftçi; Dental Volümetrik Tomografi cihazı, baş-boyun bölgesini 3 boyutlu ve detaylı görüntülemek için kullanılmaktadır. Diş ve çene patolojilerinde, dental implant uygulamalarında , çene-yüz travmalarında ayrıntılı inceleme imkanı sağlar. İlimizde bulunan özel diş merkezlerinden implant tedavisi öncesi tomografi çekimi için hastanemize hasta sevki yapılmaktadır. Ülkemizde sayılı merkezlerde bulunan bu cihaz hacimsel 3 boyutlu görüntülerin elde edilmesi; hekimin teşhis ve cerrahi tedavi planlamasını rahat bir şekilde yapmasına yardımcı olur.dedi.
Tomografi çekimlerini yorumlayan Ağız Diş Çene Radyolojisi Hekimi Dr. Dt. Sami Kara ise çekim sayesinde en net teşhis belirlenerek en uygun tedavi gerçekleştirilir. Hasta kısa sürede ve medikal tomografiye oranla daha az miktarda radyasyona maruz kalır. Cihazımızın görüntü kalitesi ve çözünürlüğü yüksektir. Günümüzde implant planlamada sıklıkla kullanılmaktadır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Facebookta bizi bulun