• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Taşeron kadro başvurusu dilekçe ve başvuru formu aracılığıyla gerçekleşecek

Taşeron kadro başvurusu dilekçe ve başvuru formu aracılığıyla gerçekleşecek

Taşeron kadro başvurusu bugün alınmaya başlandı. Kamuya hizmet veren ancak resmi olarak kamu çalışanı statüsünde yer almayan çalışanların faydalanacağı taşerona kadro başvurusu, 11 Ocak tarihine kadar alınmaya devam edecek. Başvuru formu ve dilekçesi aracılığıyla tamamlanacak olan müracaatlar, ilgili kurumlar aracılığıyla yapılacak. İşte, taşeron kadro başvurusu nasıl yapılır sorusunun bakanlık tarafından gerçekleştirilen anlatımı ve detaylı bilgiler

Taşerona kadro için geçiş başvuruları 2 Ocak 2018 tarihinde başladı. Alt işveren sayfası içerisinde taşerona kadro başvuru formu ve dilekçesini yayımlayan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, kadroya geçecek işçilerin izlemesi gereken adımları da anlattı. Peki, taşeron işçilerin kadro başvurusu nasıl yapılacak? Başvuru formu ve başvuru dilekçesi nereden alınacak? İşte, başvuru esnasında kadro işlemine girecek olanların merak ettiği tüm detaylar

Taşeron işçilerinin kadrolu olmak için bekleyişleri sürerken, taşeron düzenlemesi ayrıntıları büyük ölçüde belli oldu. Taşeron işçilerin kadrolu olması için başvuru süreci bugün başladı. Taşerona kadro düzenlemesinde neler var? Taşerona kadroya kimler başvurabilecek? Başvuru şartı var mı? Başvuruda gerekli olan evraklar nelerdir? Taşeron kadro başvurusu nasıl ve nereye yapılır?

TAŞERON İŞÇİSİ İÇİN KADROYA BAŞVURU TARİHİ NE ZAMAN?

Taşeron işçileri kadro başvuruları sonrasında 3 aylık süre zarfında sürekli işçi statüsüne geçiş yapacaklar. 4 Aralık ve öncesinde taşeron şirketin çalışanı olan taşeron işçiler, kadroya geçmek için 2 Ocak 2018’den başlamak üzere 10 gün içinde ilgili kuruma başvuruda bulunacak. Taşeron işçileri için kadroya başvuru tarihleri 2 Ocak- 11 Ocak 2018 günleri arasında yapılabilecek.

taseronbelge

TAŞERON İŞÇİSİ İÇİN KADROYA BAŞVURU SONRASINDA SÜREÇ NASIL İŞLEYECEK?

Yapılan başvurular 12 Ocak ile 20 Şubat 2018 tarihleri arasında 40 gün incelenecek. İtiraz etmek isteyenler ise 21 Şubat ile 23 Şubat 2018 tarihleri arasında bu haklarını kullanabilecekler. İtirazların incelenmesi ve kadroya geçen işçilerin kesin ilan listeleri 24 Şubat ve 2 Mart arasında askıya çıkacak.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Facebookta bizi bulun