• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Dörtçelik Çocuk Hastanesinde ‘Hasta Hakları Müdahale Ekibi’ kuruldu.

Dörtçelik Çocuk Hastanesinde ‘Hasta Hakları Müdahale Ekibi’ kuruldu.

Dörtçelik Çocuk Hastalıkları Hastanesinde hasta ve yakınlarının sorunlarını hızla çözümlemek amacıyla Hasta Hakları Müdahale Ekibi kuruldu.

 

Haftalık program dâhilinde klinik, poliklinik ve acil servisleri ziyaret eden psikolog, hemşire, sosyal hizmet uzmanı ve hasta hakları memurundan oluşan ekip bu servislerde hasta ve hasta yakınları ile iletişim kurarak oluşabilecek sorunları tespit ederek çözüme ulaşması için çalışıyor.

Konu ile ilgili açıklama yapan  Dörtçelik Çocuk Hastanesi Başhekimi Uz.Dr. İsmail Özcan “Sağlık Bakanlığı Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumunun talimatıyla hastanemizde Hasta Hakları Birimi Müdahale Ekibi  oluşturduk. Belirlenen program çerçevesinde müdahale ekibimiz acil servis, yataklı ervisler ve polikliniklerde hasta ve yakınları ile birebir ilgilenerek sorunlarının çözülmesine yardımcı oluyor” dedi.

Hasta memnuniyeti ilkesine çok önem verdiklerini belirten Dr. Özcan, “Amaçlarının hasta hakları birimlerinin yerinde çözüm mekanizmasının etkin hale getirilmesi, şikâyet ve sorun çözme başvurularının birimlere ulaşmadan değerlendirilip çözülmesinin sağlanması ve hasta hakları birimlerinin etkinliğini arttırmak” olduğunu söyledi.

Dr.Özcan, vatandaşlardan da olumlu geri dönüşler aldıklarını sözlerine ekledi.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Facebookta bizi bulun