• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Ambulans ve UMKE Araçlarının Anahtar Teslimi Yapıldı

Ambulans ve UMKE Araçlarının Anahtar Teslimi Yapıldı

Koordinasyon, Değerlendirme ve Planlama Toplantısı için Antalya’da bulunan Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Kepez İlçesinde Ambulans ve UMKE Araçları Dağıtım Töreni’ne katıldı.

Bakan Müezzinoğlu, 89 ambulans ile 6 UMKE aracının anahtar teslimini gerçekleştirdi. Ambulansların dağıtılacağı 10 ili temsilen Antalya, Burdur, Isparta, Denizli, Afyon, Mersin, Mardin, Balıkesir, Uşak ve İzmir UMKE için ise Bitlis, Erzincan, Samsun, Rize, Giresun’da görev yapan şoför ve sağlık ekiplerine Bakan Müezzinoğlu tarafından anahtarlar teslim edildi.

Törende konuşan Bakan Müezzinoğlu, ambulans ve UMKE ekiplerinin cana can katmasını diledi.

Türkiye’nin bir taraftan Mustafa Kemal Atatürk’ün muasır medeniyetler seviyesine koştuğunu aktaran Bakan Müezzinoğlu, “ Her alanda dünyanın tüm gelişmelerini insanımıza sunmakta geceli gündüzlü çalışan bir irade varken, bu milletin hedeflerine gidişinden rahatsız olanlar var. Ve bu rahatsızlıklarını insanlık dışı eylemlerle dışa vuran, insanlık dışı suçlar işleyen terör örgütleri var. Bu millet o ay yıldızlı bayrağın altında geleceğe umutla yürüyen bir millettir” dedi.

“15 bin kişiye 1 ambulans düşüyor”

2002 yılında Türkiye’de 115 bin kişiye bir ambulans düştüğünü hatırlatan Bakan Müezzinoğlu, “ 617 ambulansımız vardı. Şimdi 15 bin kişiye bir ambulans düşüyor. 5 binden fazla. Sizlerin iradesi bizim güç kaynağımızdır. Türkiye’nin her köşesine hedefler koyduk, başarıyoruz, başarmaya devam edeceğiz” dedi.

Bakan Müezzinoğlu ardından, helikopter ile Elmalı İlçesindeki Devlet Hastanesi’nin açılışına katılmak üzere kent merkezinden ayrıldı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Facebookta bizi bulun